Online študijná skupina:                                Ponorenie sa do sveta koní

Regiustrations are closet

5 - 6 týždňová študijná skupina venovaná spoznávaniu koní ako druhu i vašich konkrétnych koní s ich individuálnymi potrebami, preferenciami a prejavmi. 

Hlavnou náplňou je spoznávanie koní, čítanie ich potrieb a reči tela - nebudeme kone nijako meniť ani ich učiť nové správania. Budeme sa venovať tomu najdôležitejšiemu - snažiť sa pochopiť prečo robia to čo robia a čo ich k tomu motivuje, čo ich ovplyvňuje a ako môžeme ich tieto vplyvy zmeniť či rešpektovať. 

Budeme sa tiež venovať otázke vzájomného vzťahu, ako ho vylepšiť a vytvárať nové spoločné zážitky.

Pre koho je skupina určená?

Bez ohľadu na to, či ste začiatočník alebo skúsený jazdec, seminár otvára dvere k novým poznaniam koniarom na všetkých úrovniach. Jedinou podmienkou je chuť učiť sa nové veci a motivácia začať sa pozerať na život koní z ich perspektívy. 

Cvičenia budú zamerané hlavne na pozorovanie konkrétneho koňa a rôzne interakcie preto predpokladom k účasti je mať dostupného koňa ktorému sa budete môcť venovať. 


Tématický plán

I. Reč tela, jej interpretácia, všímavosť

   Poznanie - všímanie a interpretovanie reči tela a hlavne uvedomenie, že to nie je čiernobiele, ale veľmi komplexné a často nie úplne jasné - to všetko tvorí úplný základ akejkoľvek interakcie s koňom. Preto budete kone pozorovať v rôznych situáciách v ich každodennom živote.
Čo si všímať, aby sme vedeli zhodnotiť ako sa kôň cíti celkovo vo svojom živote či konkrétnej situácii? 

II. Welfare a mentálna pohoda, enrichment 

Čo potrebujú k životu ako druh a prečo, odkiaľ to pramení a čo keď to nemajú? Aké potreby má ich telo, aby ostalo zdravé?  Čo potrebujú k životu, aby sa v ňom cítili bezpečne a príjemne? Aké majú emočné a psychické potreby? Prečo je to dôležité a ako ich pocit zo života zasahuje do našich plánov čo s koňom máme? AKo vplýva stres na správanie a schopnosť spolupráce s nami?

III. Vzťahy v prírode a v domestikovaných podmienkach, medzi koňmi a ľuďmi

Ako kone vytvárajú priateľstvá a ako radi trávia čas? Čo si všímať v interakciách? Čomu sa vyhýbať?
Pozrieme sa na vzťahy cez rôzne koncepty a pohľady zo psychológie. 


IV-V. Nové spoločne pozitívne zážitky, vytváranie spoločného jazyka

Počas predošlých stretnutí si vytvoríte ucelenejší obraz o tom prečo sa váš kôň správa v určitých situáciách určitým spôsobom. V posledných dvoch (ak bude treba aj troch) stretnutia si preberieme možnosti ako nadviazať na tieto poznatky a začať  vytvárať vaše  spoločné nové pozitívne zážitky, vaše nové komunikačné cesty priamo na mieru pre vášho koňa. 

Individuálny prístup

Nakoľko si uvedomujem dôležitosť individuálneho prístupu, nechcem vás nechať tápať a preto súčasťou je aj online hovor 1:1 venovaný len vám a vášmu koňovi. Keď spoznám váš spoločný príbeh bližšie, budem vám vedieť lepšie poradiť čo je pre vašu dvojicu vhodné a na čo treba ešte počkať, čo je to najlepšie pre vášho koňa v aktuálnom čase, na čo sa zamerať počas cvičení atď a upraviť aj teoretický obsah tak povediac na mieru pre všetkých. 

Skupina bude interaktívna a pokiaľ z nej chcete vyťažiť maximum, odporúčam vám vyhradiť si čas min. 1 hodinu týždenne na rôzne úlohy a na spoločne online stretnutia raz do týždňa na max 2 hodiny. 

CENA A PODMIENKY

Cena: 130 euro 
V cene je jeden súkromný online hovor a nahrávka webináru o reči tela. 
V prípade, že ju máte už zakúpenú, cena je o 15 euro nižšia. 
Vstup do súkromnej FB skupiny. 
´
Budeme sa stretávať 1x do týždňa či jedenkrát za 10 dní podľa dohody a vašich časových schopností dokončiť cvičenia. Na online stretku si dáme nejakú teóriu, diskusie a dostanete ďalšie cvičenie súvisiace s danou témou.
Stretnutia budú nahrávané a k dispozícii po dobu trvania študijnej skupiny.
Počet miest je obmedzený.  

V prípade záujmu sa registrujte hore na stránke a pošlem Vám info o platbe na mail. 

Dátum & čas konania
štvrtok
13. júla 2023
Začiatok - 19:00
štvrtok
17. augusta 2023
Koniec - 19:00 Europe/Berlin
Organizátor

Venya.sk

--Venya.sk--
Zdieľajte udalosť so svetom

Zdieľajte túto udalosť s kamarátmi a známymi, ktorých by mohla zaujímať.