Ponorenie sa do sveta koní

Regiustrations are closet

Príďte spoločne objavovať život koní, ich komunikáciu, nálady, rozhodnutia, ich prítomnosť, ich svet. 

Víkendový seminár aj s ubytovaním v prírode na samote pri Zvolene, plný konskej energie pre všetkých, ktorí chcú venovať svoj čas spoznávaniu koní pod vedením kvalifikovanej odborníčky na psychológiu koní. 

Rozoberieme spôsoby ako zlepšiť život koní prostredníctvom starostlivosti o ich fyzické a psychické blaho, budeme skúmať ako zlepšiť ich každodenný život na viacerých úrovniach tak, aby sa mohli cítiť pohodlne a spokojne nielen vo svojom živote ale i s nami. 

Budeme si trénovať pozorovanie a čítanie reči tela, spôsoby ako porozumieť potrebám koní a emóciám aj ako nadviazať vzájomne prospešný vzťah. 

Seminár zahŕňa pozorovanie koní, praktické  demonštrácie s koňmi, cvičenia vo dvojiciach, rozbory videí, teoretické prednášky. 

Hlavnou náplňou je spoznávanie koní, čítanie ich potrieb a reči tela - nebudeme kone nijako meniť ani ich učiť nové správania. Budeme sa venovať tomu najdôležitejšiemu - snažiť sa pochopiť prečo robia to čo robia a čo ich k tomu motivuje, čo ich ovplyvňuje a ako môžeme ich tieto vplyvy zmeniť. 

Bez ohľadu na to, či ste začiatočník alebo skúsený jazdec, seminár otvára dvere k novým poznaniam koniarom na všetkých úrovniach. Jedinou podmienkou je chuť učiť sa nové veci a začať sa pozerať na život koní z ich perspektívy. 

Tento seminár nevyžaduje žiadne predošlé konské znalosti. 

Témy, ktorým sa budeme venovať: 

- Welfare koní
 čo potrebujú k životu ako druh a prečo, odkiaľ to pramení a čo keď to nemajú? aké potreby má ich telo, aby ostalo zdravé?

- Mentálna pohoda
 čo potrebujú k životu, aby sa v ňom cítili bezpečne a príjemne? Aké majú emočné a psychické potreby? Prečo je to dôležité a ako ich pocit zo života zasahuje do našich plánov čo s koňom máme? AKo vplýva na správanie a schopnosť spolupráce s nami a ako ju zlepšiť?

- Enrichment v praxi 
čo je a čo nie je enrichment, praktické ukážky a spôsoby využitia

- Vzťahy v prírode, v domestikovaných podmienkach a s ľuďmi 
ako kone vytvárajú priateľstvá a ako radi trávia čas, ako tieto vedomosti aplikovať do nášho spolužitia s nimi, aby s nami radi trávili čas  

- Čítanie reči tela v rôznych situáciách
 budeme kone pozorovať v rôznych situáciách v ich každodennom živote i špeciálne vytvorených situáciách.  Čo si všímať, aby sme vedeli zhodnotiť ako sa kôň cíti celkovo vo svojom živote či konkrétnej situácii? 
 
- Aký vplyv má na život koní a ich schopnosť spolupráce s nami stres

- Pozorovanie vplyvov prostredia na zmenu správania 

- Čo si všímať keď sme s koňmi
ako v nich nechcene spúšťame emócie, z ktorých môže vzniknúť problém a ako tomu predchádzať

- Čo konkrétne môžeme robiť na tom, aby sa kôň s nami cítil lepšie a chcel s nami dobrovoľne zdieľať svoj čas a priestor

Mojím cieľom je v prvom rade ponúknuť vám nástroje a pochopenie princípov pri hľadaní vzájomného porozumenia s vaším koňom cez využívanie poznatkov z etológie, psychológie či neurovied. 

Budeme tráviť čas s rôznymi koňmi, ktoré majú rôzne potreby aj v živote aj smerom k ľuďom a komunikácii s nimi takže uvidíte aplikovanie rovnakých princípov pri rozličných jedincoch. 

Predpokladaný čas v sobotu aj v nedeľu je od 9 00. V sobotu budeme pravdepodobne tráviť čas s koňmi až do tmy, kedy je najmenej tepla aj hmyzákov. V nedeľu budeme oficiálne končiť o cca 16. 

Presný časový plán sa bude odvíjať hlavne od počasia a aktuálneho režimu mojich koní. 

Kto bude mať záujem môže pomôcť pri každodenných úkonoch v starostlivosti, pričom vzniknú tiež rôzne debaty a diskusie aj o témach mimo náplň semináru ako kŕmenie, praktický manažment, situácie medzi koňmi atď. 

Večer môžeme pokračovať rozhovormi pri ohni či grilovačke. 

CENA A PODMIENKY

Cena za seminár: 160 euro

V cene je nahrávka webináru o reči tela - v prípade, že ju máte zakúpenú, cena pre vás je 135 euro. 
Tento webinár je dobré si pozrieť vopred, pretože budem naň nadväzovať v praktických cvičeniach. 

Cena za ubytovanie: 15 euro na noc (dvojlôžkové izby), možnosť prísť už v piatok poobede/večer
Strava: spoločný vege obed je v cene, káva, čaj, drobnosti pod zub, koláč. 

Počet miest je obmedzený na max. 6 účastníkov.
Jedlo mimo obed si každý rieši vo vlastnej réžii. K dispozícii je plne vybavená kuchyňa. 


Dátum & čas konania
sobota
1. júla 2023
Začiatok - 9:00
nedeľa
2. júla 2023
Koniec - 16:00 Europe/Berlin
Miesto konania

Venya.sk

Slovensko
--Venya.sk--
Ako sa dostať na miesto konania
Organizátor

Venya.sk

--Venya.sk--
Zdieľajte udalosť so svetom

Zdieľajte túto udalosť s kamarátmi a známymi, ktorých by mohla zaujímať.