Reštart pozitívkárskeho koňa

študijná skupina pre pozitívkárov, ktorí majú trable

Regiustrations are closet

Zo série: 

pokazil sa mi klikôň I. 

Toto je len predbežné nezáväzné prihlasovanie, ktorým ma informujete, že máte o tento seminár záujem. 

Keď sa nazbiera minimálny počet záujemcov, budem vás kontaktovať ohľadom dátumu začatia skupiny. 

Venujete sa pozitívke kratšie či dlhšie ale niečo vám tam v základnom nastavení škrípe? A možno ste do toho skočili po hlave a rovnako rýchlo ste aj skončili?  Ale vŕta vám to v hlave a chceli by ste tomu dať druhú šancu?  Máte pocit, že vášho koňa to až tak nebaví ako ste si predstavovali? Alebo ho to baví až príliš a neviete skrotiť jeho nadšenie? Cítite, že zrejme nie je problém v metóde, ale v spôsobe jej použitia?

Pridajte sa do skupiny rovnako naladených ľudí a spoločne si posvietime na váš problém a nájdeme riešenia. 

Vo svojej pozitívkárskej praxi s klientami som totiž zažila už veľa koní, ktoré: 

- sa pretáčali

- ponúkali správania aj keď ich nikto o nič nežiadal 

- boli premotivované

- alebo naopak, nechceli od trávy ani hlavu zdvihnúť 

- strácali autonómnosť, lebo nemysleli na nič iné, len na tréning

Zároveň som stretla veľa majiteľov, ktorí sa na začiatku veľmi tešili, že ich kôň má o nich po rokoch prirodzený záujem, ale po istej dobe nadobudli sa to preklopilo a vlastne by boli radšej, keby si ich kôň všímal menej. Máte to tiež tak? Nesprávne vedená pozitívka môže mať presne opačný efekt než o akom sme snívali.  

Táto študijná skupina je zameraná na nastavenie budúceho tréningu spôsobom, ktorý bude koňa baviť, nebude ho pretáčať ani frustrovať.

Naučíte sa: 

 • všímať si spúšťače
 • uvedomovať si súvislosti medzi vaším správaním a správaním koňa
 • nastaviť prostredie
 • naučiť začiatok a koniec lekcie
 • experimentovať a pozorovať čo vyhovuje vám a vášmu koňovi
 • chápať procesy sprevádzajúce učenie
 • prispôsobovať sa situácii a meniť plány podľa správania koňa

  A hlavne naučíte koňa konečne byť v pohode počas aj mimo lekcií.  

  Pozor: tento kurz je o nastavení tých najzákladnejších základov - aby bol kôň v lekcii v tom správanom mentálnom nastavení, s dostatočnou voľbou - klasicky robená pozitívka koňovi ponúka minimálnu voľbu a je veľmi kontrolujúca. 

  V tejto skupine sa naučíte nastaviť tréningové podmienky tak, aby sa vaše trable preklopili do pohodových pozitívkárskych lekcií. Pre mňa je vzťah s človekom na prvom mieste a fancy správania až na druhom, takže pohodová atmosféra v tréningu - bez frustrácie a s ľahkým prepínaním medzi tréningom a pauzou je alfa a omega mojej práce s koňmi. 

  Dôležité upozornenie: tréning je silný nástroj, ale nevyrieši všetko. Ak má kôň nenaplnené základné potreby, je v chronickom strese či traumatizovaný, tak len tréning nestačí. Je to len jeden dielik skladačky a preto rátajte aj s možnosťou, že možno zistíte, že váš kôň potrebuje špeciálny prístup. To všetko sa ale ukáže cestou hľadania odpovedí na všemožné otázky, ktoré si asi teraz kladiete. Budem tie odpovede veľmi rada hľadať s vami. 

  Ako to bude fungovať? 

Stretneme sa raz za týždeň či  max. raz za desať dní - to bude záležať od aktívnych účastníkov, ako rýchlo budú stíhať plniť domáce úlohy - čo sa bude odvíjať aj od počasie atď. Dokopy sa stretneme 6- krát.  

Online stretnutie bude trvať cca hodinku, hodinku a pol, preberieme si na ňom potrebnú teóriu, domácu úlohu, vaše otázky a hurá do praxe. Stretko budem nahrávať, takže ak vám to časovo nevyjde, môžete si ho pozrieť neskôr. 

Natáčanie videí u aktívnych účastníkov: podľa toho kto sa na čo bude cítiť, mi môžete posielať videá súkromne alebo ich vkladať aj priamo do skupiny. Pre skupinu by bolo ideálne keby sme mohli vidieť tréningy vzájomne, ale ak by to malo byť prekážkou k účasti, tak 

Cena: 

Pozorovateľ: 35 euro / 900 czk
Aktívny účastník: 85 euro / 2100 czk

POZOR: Toto je len predbežná registrácia a dátum udalosti neplatí. Keď sa nazbiera aspoň 6 ľudí, tak vás budem kontaktovať a spoločne sa dohodneme na prvom stretnutí. 


Dátum & čas konania
sobota
1. októbra 2022
Začiatok - 20:13
streda
2. novembra 2022
Koniec - 20:13 Europe/Berlin
Organizátor

Venya.sk

--Venya.sk--
Zdieľajte udalosť so svetom

Zdieľajte túto udalosť s kamarátmi a známymi, ktorých by mohla zaujímať.