Stres v živote koňa - pripravuje sa

Regiustrations are closet

Toto je len predbežné nezáväzné prihlásenie do online kurzu. Prvých 20 prihlásených bude mať 10% zľavu pri kúpe nového kurzu. O dostupnosti kurzu sa dozviete ako prvý. 


Čo je to stres, ako vplýva na život koňa?

Ako ho rozpoznať? 

Aký postoj k nemu zaujať?

Ako koňa pripraviť na stresujúce situácie?

Ako koňovi pomôcť lepšie zvládať stresové situácie?

Ako súvisia problémové správania so stresom? 

Ako práve vaše porozumenie stresu a toho, čím si kôň prechádza pomôže vylepšiť váš vzťah s koňom?

Stres je vo svojej podstate veľmi dobrá vec. Ale aj tu platí - všetkého veľa škodí. A pri strese to platí niekoľkonásobne. 
Naše koniarske nastavenie je, že koňa predsa nemôžeme držať v bavlnke a ochraňovať ho pred všetkým. Súhlasím! Fakt je však ten, že aj keby sme sa o niečo také snažili, tak je to nemožné. Stres je každodennou súčasťou života. A konská realita je bohužiaľ taká - a zhodnú sa v tom všetci praktickí odborníci zaoberajúci sa správaním koní - že väčšina koní je vystavovaná stresu až príliš, čo je príčinou mnohých problémových správaní, vyhrotených situácii, nedorozumení i zranení.
Ďalším faktom je, že koniari nevedia rozlišovať tie prvé prejavy stresu a výsledkom sú vyššie spomínané problémy a častokrát nebezpečné a život ohrozujúce situácie. K tým nemusí dochádzať, pokiaľ vieme rozpoznať prvé známky stresu a adekvátne zareagovať a zhodnotiť. A nielen to sa naučíte v tomto kurze. 

Ak sa snažíte so svojím koňom vyriešiť nejaké problémové správanie, tak práve porozumenie stresu a jeho vplyvu na správanie koňa je prvým krokom na ceste k riešeniu tohto problému. 
Tento kurz bude rozdelený na niekoľko častí. Bude dostupný po dobu jedného roka a jednotlivé časti si môžete pozrieť podľa svojho vlastného tempa.

Predpokladaná dĺžka kurzu bude cca 2 hodiny. 
Dátum & čas konania
sobota
15. apríla 2023
Začiatok - 7:02
utorok
16. apríla 2024
Koniec - 7:02 Europe/Berlin
Organizátor

Venya.sk

--Venya.sk--
Zdieľajte udalosť so svetom

Zdieľajte túto udalosť s kamarátmi a známymi, ktorých by mohla zaujímať.