WEBINÁR: Čo nám kone hovoria?

Regiustrations are closet

Čítanie reči tela je alfou a omegou každej interakcie s koňmi. 


Bez ohľadu na to, čo s koňmi robíme či nerobíme a za akým účelom ich máme,  všetci zdieľame jednu spoločnú vlastnosť: chceme pre svojho koňa to najlepšie. Aby sme vedeli posúdiť, či sa nám to darí, potrebujeme mať vedomosti, ktoré nám pomôžu s naplnením tohto cieľa. A jednou z tých prazákladných schopností, ktoré môžeme cibriť každý deň, je porozumenie konskej reči.

Prečo? 

Aby sme vedeli, ako sa náš kôň cíti. Čo prežíva. Či sa cíti príjemne, alebo nepríjemne. V akej intenzite. Keď vieme čo si všímať, môžeme lepšie rozšifrovať čo sa v koňovi odohráva a vieme prispôsobiť a zmeniť naše správanie či situáciu smerom k príjemnejšiemu pre koňa. A to je presne to, čo sa ráta v akomkoľvek vzťahu - naladenie sa na toho druhého a vnímanie jeho potrieb, jeho emócií. 

 Práve schopnosť rozlíšiť ako sa kôň cíti nám pomôže byť lepší parťákom i učiteľom pri učení zručností, ktoré chceme, aby náš kôň poznal.

Svet koní je bohužiaľ plný fotiek a videí koní v strese. Koní, ktoré prejavujú jasné známky nepohody, ktoré sa v situáciách do ktorých ich ľudia priviedli, necítia komfortne a väčšinou to je úplne zbytočné. Ľudia si na tieto prejavy zvykli a považujú ich za normu čo má veľký dopad na pocit zo života, aký kôň má.

Načo zbytočne spôsobovať koňovi nepohodu a dostávať ho do stresujúcich situácii, keď to častokrát nie je vôbec nutné? Ako v praxi využiť pozorovanie správania koní? Ako tieto vedomosti preniesť do každodennej interakcie? Ako sa dynamicky prispôsobovať zmenám v správaní pomocou hľadania odpovedí na otázku - čo nám chce kôň povedať? 

Na webinári sa budem venovať hlavne štyrom okruhom:

  • objektívne pozorovať bez interpretácie (mimika, reč tela, pohyby, rôzne správania...)
  • interpretovať spozorované 
  • vnímať reč tela kontextuálne, nie čierno-bielo
  • overiť si, či bola naša interpretácia správna

Nebudeme riešiť otázku prečo sa správa ako sa správa - snažiť sa prísť danému správaniu na kĺb v širšom kontexte. Budeme sa učiť hlavne vnímať zmeny v správaní  čiže ako sa mení správanie koňa v situácii. Budeme sa učiť všímať si detaily - čo sa zmenilo na koňovi? Aké sú možnosti interpretácie? Čo sa zmenilo v prostredí? Je tam súvislosť?  Ako si to overiť? 

Webinár bude trvať približne dve až dve a pol hodiny. 

Cena: 20 eur, študenti 15 eur  (480 Kč, študenti 360 Kč). 

Po registrácii v hornej časti stránky vám do 24 hodín pošlem mail s číslom účtu. 
Vaše miesto máte isté po pripísaní prostriedkov na účet.
Stretneme sa na platforme Google Meet. 
Nahrávku webináru budete mať k dispozícii na dobu jedného týždňa. 

Dátum & čas konania
piatok
28. apríla 2023
18:00 20:00 Europe/Berlin
Miesto konania

Venya.sk

Slovensko
--Venya.sk--
Ako sa dostať na miesto konania
Organizátor

Venya.sk

--Venya.sk--
Zdieľajte udalosť so svetom

Zdieľajte túto udalosť s kamarátmi a známymi, ktorých by mohla zaujímať.